Nápověda:Hodnocení textů

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Ve virtuálním prostředí je potřeba hodnotit studenty na základě jejich projevů či produktů: například textů, které samostatně vytvořili. Nástroje pro hodnocení jsou například následující:

Indikátory dosažení kompetencí - stanovíme kritéria, kterými ověřujeme stupeň dosažení stanovených výukových cílů (jimiž jsou v našem případě kompetence)

Specifické nástroje[editovat | editovat zdroj]

Hodnotící tabulky[1] jsou evaluačním nástrojem "nové generace" a mohou sloužit pro sebehodnocení, vzájemné hodnocení (i v rámci procesu peer review), a také pro hodnocení ze strany učitelů[2]:

  • Hodnotící tabulka pro diskuzi - v e-learningovém prostředí je žádoucí hodnotit též komunikaci, která je jedním důležitých faktorů interaktivního designu. I tu je třeba hodnotit na základě textů, které v diskusním prostředí vytvořených studenty
  • Hodnotící tabulka pro text - hodnocení požadovaných studentských prací lze provádět průběžně nebo i zpětně - srovnáním různých verzí v "historii stránky".

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Wikipedia contributors. Rubric (academic) [Internet]. Wikipedia, The Free Encyclopedia; 2010 Aug 8, 12:26 UTC [cited 2010 Aug 29]. Available from: http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Rubric_(academic)&oldid=377808501.
  2. Huba, M. E., & Freed, J. E. (2000). Learner-centered assessment on college campuses: Shifting the focus from teaching to learning. Community College Journal of Research and Practice, 24, 759–766.


.