Portál:Udržitelný rozvoj na místní úrovni

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Vítejte na portálu Udržitelný rozvoj na místní úrovni

Tento Portál má za cíl pokrýt 3 oblasti udržitelného rozvoje - environmentální, sociální, a ekonomickou. V každé z nich je kladen důraz na informace přímo využitelné v rámci procesů udržitelného rozvoje na místní úrovni, tedy v praxi různých aktérů z menších obcí a venkova (a samozřejmě těch, kteří je podporují zvenčí). Často jde tedy o poznatky, které mohou přispět k žádoucím změnám, jež je možné nastartovat "zdola" - tedy úsilím jednotlivců i menších organizací.

Portál shromažďuje především informace, které jsou k tématu přímo na Enviwiki, ale ty doplňuje také informacemi z dalších zdrojů, především z české Wikipedie (kde byly některé články vytvořeny či výrazně doplněny právě pro účel tohoto portálu), z anglické Wikipedia a také z dalších zdrojů.

Péče o krajinu
Změna klimatu a co s ní?
Předcházení suchu
Regionální rozvoj bez nerovností
Lokální ekonomika
Hospodaření se zdroji
Demokracie a rozvoj komunit
Kultura a kvalita života
Informace
Tento portál a také většina článku na Enviwiki, na které portál odkazuje vznikly v rámci projektu „Udržitelný rozvoj na místní úrovni – propojení teorie a praxe“, podpořeného v letech 2019–2022 Technologickou agenturou České republiky. Podrobnosti o projektu.


Nové a výrazně aktualizované stránky na Enviwiki, které vznikly v rámci tohoto projektuLogo TACR.pngTato stránka vznikla, či byla výrazně rozšířena v rámci projektu „Udržitelný rozvoj na místní úrovni – propojení teorie a praxe“, podpořeného v letech 2019–2022 Technologickou agenturou České republiky. Podrobnosti o projektu.