Diskuse:Skialpinismus v Českých národních parcích – konflikty s ochranou přírody a tetřívek obecný

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

K článku[editovat zdroj]

Díky za první verzi článku - doplnil jsem odkazy a udělal jsem také některé prolinky do Wikipedie. Chtělo by to ještě článek projít a upravit češtinu - ne vždy je text úplně plynulý a souvislý.

Bylo by také dobré používat oficiální názvy - něco jsem opravil, ale ne vše - Šumava byla od roku 1961 Chráněná krajinná oblast, NP Šumava byl vyhlášen pouze na části původní CHKO, zbytek zůstává CHKO.

Věta Pohyb návštěvníků hor umožňuje se volně pohybovat ve II. a III. zóně avšak v I. zóně je důležité respektovat určitá pravidla vymezená správou KRNAP je docela zmatená a podle mne by stálo v článku uvést trochu podrobněji pravidla pohybu v národních parcích a chráněných územích - obecně je třeba se vždy dívat do statutu daného národního parku, ale v principu je správně - II. a III. zóna = volný pohyb, I. zóna, pouze vyznačené trasy. Zcela mi v článku chybí omezení dle Lesního zákona - 289/1995, kde dle §20 je "V lesích zakázáno" ..j) mimo lesní cesty a vyznačené trasy jezdit na kole, na koni, na lyžích nebo na saních,

--Jirka Dl (diskuse) 19. 3. 2019, 16:54 (CET)

MINULÉ SNAD VYŘEŠENO, TEĎ JE TO dobré téma, hezky zpracované - text nabízí množství informací, citace jsou přímo v textu, literatura použitá je kvalitní.

--JaDlo (diskuse) 18. 4. 2019, 14:10 (CEST)