Nápověda:Přebírání textů či obrázků

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Přebírání cizích textů[editovat | editovat zdroj]

Přebírání textů z jiných stránek bez souhlasu autora by se mělo dít v míře omezené a vždy je třeba uvést zdroj - pokud přebíráme přímo delší text, je třeba tento převzatý text jasně vyznačit nejlépe uvozovkami a uvést citaci v textu - např. "jkjlklk jkjkjkfd", jak uvádí Novák (2000). V každém případě je třeba uvést zdroj, ze kterého byl text převzat, v odstavci "Zdroje", a to správnou citací: Novák, J. (2000) XY In ZW atd .

Text převzatý bez řádného citování bude považován za plagiát a heslo není možné v Enviwiki ponechat. Software Mediawiki obsahuje i prostředky, kterými lze toto kopírování dost jednoduše zjistit.

Přebírání cizích obrázků[editovat | editovat zdroj]

Nelze přebírat obrázky bez uvedení zdroje (ten se nejlépe uvede do stránky editace obrázku - tedy do stránky, na kterou se dostanete, když obrázek načítáte, nebo se na ni dostanete, když poklikáte na obrázek v textu a poté dáte "editovat". Pokud přebíráte obrázek ze stránek, na kterých je vysloveně uveden Copyright, nelze obrázek převzít bez souhlasu původního autora. Doporučujeme dávat do Enviwiki buď obrázky vlastní, nebo obrázky, které najdete v Mediawiki Commons - pozor, i v tomto případě je nutné bezpodmínečně uvést zdroj.

.