MŮJ Svět (MY World)

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

MŮJ Svět (MY World) je název celosvětového průzkumu, který je realizován pod vedením OSN a partnerů. Jeho cílem je zaznamenat názory lidí na celém světě, které poslouží jako informační přehled (pro pochopení současného stavu a priorit obyvatelstva) při setkání politických činitelů zodpovědných za směřování globálního vývoje.

Pomocí kreativních online a offline metod se MŮJ Svět táže jednotlivců na jejich názory, kterých šest ze šestnácti možných položek (týkajících se udržitelného rozvoje) může nejvíce ovlivnit jejich životy. Šestnáct položek bylo definováno jednak na základě priorit chudých obyvatel (zaznamenaných v prováděných výzkumech a průzkumech veřejného mínění), rozšířeno o problematické oblasti vytyčené v Rozvojových cílech milénia (Millenium Development Goals - MDGs) a zároveň obohaceno o další položky udržitelného rozvoje, bezpečnosti a správy věcí veřejných.

Výzkum snaží do roku 2015 oslovit ,,co nejvíce lidí v co nejvíce zemích": občany všech věkových kategorií, pohlaví a sociálního postavení; obzvláště pak ty z nejchudších a nejvíce zanedbaných oblastí. [1]

Výsledky byly nejprve předloženy Vrcholovému panelu významných osobností pro Rozvojovou agendu po roce 2015 (High-Level Panel of Eminent Persons for Post-2015 Development Agenda) a zahrnuty do jeho zprávy z května 2013 (A New Global Parnership: Eradicate Poverty and Transform Economies through Sustainable Development.). Od té doby MŮJ Svět pokračuje ve sbírání dat až do roku 2015. Výsledky budou následně předloženy Generálnímu tajemníkovi a činitelům zodpovědným za celosvětový vývoj a průběh příprav Rozvojové agendy po roce 2015.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Další zdroje[editovat | editovat zdroj]Tato stránka vznikla za podpory projektu OP VK CZ.1.07/2.4.00/17.0130 - Mezioborová síť udržitelného rozvoje

MOSUR.jpeg

<!dočasně deaktivováno> </noinclude> -->