Diskuse:Poplatky za znečišťování životního prostředí

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Text je přínosný přehledným shromážděním informací určité kategorie na jednom místě. Zatím však trpí některými nedostatky:

Je na něm vidět především špatná práce se zdroji od samého začátku: špatný výběr zdrojů (jsou jimi popisné nebo úřední dokumenty, nikoli odborné, analytické atd.), špatný způsob citování jak v textu tak i v seznamu literatury atd. Zdroje se v seznamu opakují, takže to působí dojmem, že jich je více, a neodkazují přímo na dokumenty, ze kterých bylo čerpáno.

Kontrast nešikovných formulací v úvodu ("Provádí se celá řada opatření na podporu a ochranu životního prostředí, její očištění a budování šetrného a ekonomického chování lidí k přírodě.") a poměrně precizních úředních formulací v dalších odstavcích budí dojem, že části textu byly doslova převzaty, aniž by bylo vhodně zabráněno plagiátorské citaci (nutno uvést pomocí přímé citace atd.).

Méně je někdy více, především při práci s elektronickými zdroji stačí pouze odkázat na originální text a neopakovat již řečené. "Počítá se" přidaná hodnota ze strany autora, ta v takto popisném textu není moc patrná.

Oceňuji snahu o hyperlinky, ne vždy jsou vhodně vybrány důležité pojmy nebo jsou ne při prvním užití tohoto pojmu.

Prosili jsme neukládat text po minutě!!! Jinak fajn.

Jana Dlouhá, --JaDlo 13. 5. 2010, 13:39 (UTC)