Diskuse:Elektromobily

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Je to trochu nepřehledné (je tam spousta banálních informací velmi silně zdůrazněných, neuspořádaných a nedoložených či neanalyzovaných). Obrázky takto přebírat nelze (viz etické principy) - ani nejsou popsány. Formulace nejsou jednoznačné:

  • , je nutné poznamenat, že jejich náklady na provoz jsou značné.
  • úspora provozních nákladů tohoto elektromobilu je až 10 krát!!! nižší oproti automobilu s benzínovým motorem

Znamená to, že je provoz nákladný ????

Jana Dlouhá, --JaDlo 17. 5. 2010, 13:42 (UTC)

Váše údaje o nákladech je blábol. Jde pravděpodobně o úmyslné klamání ve prospěch ekoterorismu. Cena elektřiny je bez nákladů na dopravu a pravděpodobně i bez příspěvků ne fotovoltaiky a podobně. Za to benzín je s celým zatížením včetně spotřební daně. Zkuste si porovnat oba pohony jen s se skutečnými náklady bez daňových zatížení a uvidíte radikální rozdíl. Rozhodující pak bude účinnost porovnávaných systémů. To jest účinnost spalovacího motoru a transmisí na straně jedné. Účinnost dobíjení, elektromoturu a transmisí na straně druhé. Aby byla cena na 100 km shodná musí elektromobil dosáhnout zhruba dvojnásobnou účinnost při stejné cenně.

V létě je to ještě je reálné v zimě musí zlevnit kožichy, nebo jasně vítězí benzín.

-- Jezdím elektromobily již přes 30 let a vím, jak je to se skutečnými náklady. Kdo to neví, zpochybňuje. Máte představu co se skrývá za litrem benzínu, který teče z tankovací pistole? ( pomineme-li tu skutečnost, že byl vytěžen nějakou ziskuchtivou společností, ačkoli ropa, která tu vznikala milióny let by měla patřit všem) Nebo elektřina není zatížena částkou za distribuci a patřičnou DPH?

Aktualizovat[editovat zdroj]

Článek vůbec neobsahuje aktuální vývoj elektromobilů - Tesla a vývoj elektromobilů u dalších výrobců, pokles cen baterií apod.--Jirka Dl (diskuse) 6. 5. 2016, 22:02 (CEST)