Odpovědné veřejné zadávání: Porovnání verzí

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Řádek 11: Řádek 11:
  
 
===Reference===
 
===Reference===
 +
<references />
  
 
===Literatura===
 
===Literatura===
Řádek 34: Řádek 35:
 
{{Odpovědná spotřeba}}
 
{{Odpovědná spotřeba}}
 
[[Kategorie:Udržitelná spotřeba]]
 
[[Kategorie:Udržitelná spotřeba]]
 +
<references />

Verze z 10. 1. 2021, 07:36

Poslanecká sněmovna PČR, schválila 1. prosince 2020 novelu zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů, kterou se od 1. 1. 2021 zavádí povinnost sociálně a environmentálně odpovědného veřejného zadávání. Do § 6 byl doplněn odstavec 4, který stanovuje:[1]

„Zadavatel je při postupu podle tohoto zákona, a to při vytváření zadávacích podmínek, hodnocení nabídek a výběru dodavatele, povinen za předpokladu, že to bude vzhledem k povaze a smyslu zakázky možné, dodržovat zásady sociálně odpovědného zadávání, environmentálně odpovědného zadávání a inovací ve smyslu tohoto zákona. Svůj postup je zadavatel povinen řádně odůvodnit.“

Odkazy

Reference

  1. Novela ZZVZ zavádí povinnost sociálně a environmentálně odpovědného veřejného zadávání | SOVZ. sovz.cz [online]. [cit. 2021-01-10]. Dostupné online. 

Literatura

  • MPSV. Odpovědné veřejné zadávání v kostce – Příručka odpovědného veřejného zadávání k novele ZZVZ od 1. 1. 2021. [s.l.]: [s.n.] Dostupné online. 

Externí odkazyLogo TACR.pngTato stránka vznikla, či byla výrazně rozšířena v rámci projektu "Odpovědná spotřeba – podklady pro vzdělávání k udržitelnému životnímu stylu“, podpořeného v letech 2018–2021 Technologickou agenturou České republiky. Podrobnosti o projektu.