Diskuse:Krajinný ráz

Z Enviwiki
Verze z 2. 4. 2008, 13:17, kterou vytvořil Eliska Chomatova (diskuse | příspěvky) (Nová stránka: - „vliv dopravy na krajinný ráz je negativním dopadem“ – Napadá mě, nejsou ty změny legitimní? Je krajinný ráz něco definitivního, objektivního? My přece rozhod...)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

- „vliv dopravy na krajinný ráz je negativním dopadem“ – Napadá mě, nejsou ty změny legitimní? Je krajinný ráz něco definitivního, objektivního? My přece rozhodujeme, jak chceme naši krajinu využít, jak si ji přizpůsobíme našim potřebám, jak se píše v úvodu své stránky „Projevy dopravy v krajině“. Nebo bychom měli mít nějaká omezení, limity, které nebudeme smět překročit?

– S tím souvisí i další poznámka: mohou být i jiná měřítka než subjektivní, jestliže je KR definován jako „přírodní, kulturní a historickou charakteristikou určitého místa“? Vnímání přírodní, kulturní a historické charakteristiky může mít přece každý své...? A zejména, a toho myslím vznikají ty nejbouřlivější diskuze, každý těmto charakteristikám přikládá jinou váhu, pro spoustu lidí je sice kultura důležitá, ale ne na úkor nového supermarketu s příslušnou dopravní infrastrukturou. Je tedy možné se objektivním měřítkům vyhnout, nebo třeba najít postupy, jak se dobrat většinového souhlasu s jedním ze subjektivních názorů?

- technická poznámka : odkaz na zdroj linku, myslím, že AOPK změnila své stránky z www.nature.cz na www.ochranaprirody.cz, na nich již text není dostupný. Řešení je připsat ke zdroji datum, kdy jste se na zdroj naposledy dívali, aby všichni věděli, že když už dnes nefunguje, je to problém správce stránky, ne váš.

Těším se na reakce,

ECh.