Diskuse:Ekokomunity

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

skupina F Členění jednotlivých oddílů je logické a jazyk srozumitelný. Odkazy na literaturu jsou v pořádku. K úpravě bych doporučila přidat ještě před Definici (je to definice komunity ne ekokomunity) pár vět vysvětlujících co heslo znamená. Bylo by dobré vysvětlit nebo odkázat(a to přímo v textu) na jiný zdroj u pojmů trvale udržitelný rozvoj, organické zemědělství, biologické čistírny OV nebo aspoň ČOV. A upozorňuji také, že odkaz pro zelenou architekturu je prázdný.


U tohoto hesla je stále prostor pro komentáře dvou skupin. Proto prosím kohokoli ze skupiny A, B, C nebo E, aby již existující poznámky doplnil i přes to, že budou následovat interní poznámky skupiny D. Děkuji, Eva


Interní připomínky skupiny D Koukám že jsem první... - "..společenství lidí, snažících se.." přidala bych čárku

- Hlavní rysy komunit - platí to obecně, byť na tom zmíněném západě? - př. geografická separace, (vstup dobrovolný - myslí se vstoupení do komunity nebo vstup do prostor komunity?), 3-5 dospělých členů..upozorňuju, že o tom nic nevím,ale možná bych použila spíš nadpis "hlavní rysy, kterými se většina komunit vyznačuje" nebo tak něco

- když jsou "hlavní rysy" nadpis, udělala bych "cíle" taky jako nadpis; druhá odrážka v "cílech" je divná - .."za nějakým cílem.."?; celkově by mi přišlo lepší zvolit opět jiný nadpis - např. "proč vznikají komunity", protože např. protest mi nepřijde jako cíl komunity, cíl je dělat něco jinak ne? (ale to je jen můj názor), u 4. odrážky sám píšeš že nejde o cíl ale o motiv čili spíš to Proč..

- "..zemědělství je produkováno.." spíš provozováno, nebo jiný obrat

- u Ekokomunit bych udělala odrážky pro lepší přehlednost - př. zemědělství, energie, odpad..

- "...odpadu, díky nižšímu.." bude myslím bez čárky

- "vazby na komunitu" - jedná se opravdu o vazby na komunitu, nebo spíš v komunitě?

- ..komunita je architektonicky pestrá, protože si lidé staví obydlí sami nebo s ostat. členy... Je pestrá díky tomu? nebo spíš tím, že staví různé styly domů..?

- "..od jiných komunit mají.." bez čárky

- "mnohé" a "mnohdy" hned po sobě

- "..lidí, které si je člověk schopen zapamatovat.." navrhuju "si" přehodit za "schopen", ale to dle tvého "jazykocitu"