Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj

Z Enviwiki
Verze z 16. 2. 2008, 10:21, kterou vytvořil Jiří Dlouhý (diskuse | příspěvky) (Nová stránka: Anglicky ''Organization for Economic and Development Cooperation'' - OECD == Činnost a cíle == Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (OECD) je fórem, na němž nejvysp...)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Anglicky Organization for Economic and Development Cooperation - OECD

Činnost a cíle

Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (OECD) je fórem, na němž nejvyspělejší země světa slaďují své postupy v celé řadě oblastí (ekonomika, finance, obchod, vzdělávání, věda a technika, veřejná správa, zemědělství, životní prostředí a další).

Aktivity spojené s životním prostředím spadají především do působnosti Direktorátu životního prostředí, který je výkonným orgánem Výboru pro politiku životního prostředí, který odpovídá za usměrňování a koordinaci politik životního prostředí členských států OECD, a jeho specializovaných pracovních skupin

  • Česká republika vstoupila do OECD 21. prosince 1995 (Sdělení MZV č. 266/1998 Sb.).

Hodnocení politiky, stavu a vývoje životního prostředí v ČR (EPR) 2005

Hodnocení stavu, vývoje a politiky životního prostředí (Environmental Performance Review, EPR) patří mezi stěžejní a dlouhodobé práce Direktorátu životního prostředí OECD a musí jím projít každá z členských zemí OECD. EPR je důkladnou prověrkou stavu životního prostředí, právního a institucionálního rámce nezbytného k zajištění kvalitní ochrany životního prostředí, ale i způsobu řízení environmentální problematiky na národní a nižší úrovni (včetně hodnocení meziresortní spolupráce, posouzení komunikace se širokou veřejností apod.).

Zpráva OECD o politice, stavu a vývoji životního prostředí Česká republika

(hodnotící období 1998 - 2005) zkoumá pokrok dosažený v České republice od zveřejnění minulé Zprávy OECD o politice, stavu a vývoji životního prostředí v roce 1998 a hodnotí rozsah plnění domácích cílů a mezinárodních závazků České republiky. Zkoumá také pokrok dosažený v kontextu Strategie OECD pro životní prostředí. Předáno je 53 doporučení, která mohou v kontextu udržitelného rozvoje pomoci zlepšit politiku, stav a vývoj životního prostředí České republiky.

Zdroje

Odkazy

Související stránky

Mezinárodní organizace

Externí odkazy