Šablona:TfD

Verze z 23. 1. 2016, 16:01, kterou vytvořil *>DvorapaBot (napřímení přesměrování šablony Dokumentace v šablonách)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)

Šablona slouží k označení šablon a jejich navržení na smazání. Zkratka „TfD“ pochází z anglického „Template for Deletion“: šablona navržená ke smazání.

Pro navržení na smazání „článků z hlavního prostoru WP“ nebo „jiných stránek“ použijte šablonu {{AfD}} (z anglického „Article for Deletion“).

Po založení „podstránky s diskusí o smazání“ ji nezapomeňte vložit též do seznamu aktuálních diskusí: To aby o se návrhu dozvěděli i ostatní wikipedisté, z jednoho sledovatelného místa, a vůbec se tak mohli do diskuse zapojit.

Použití – zakládání nové diskusi o smazání

  1. Otevřete "šablonu ke smazání" k editaci, na začátek jejího kódu vložte
    {{subst:TfD}}
    tedy tak, aby TfD byla zobrazena i na stránkách, které tu šablonu označovanou ke smazání používají, tzn. nikoli do vnitřku <noinclude> bloku. (Pro další příklady za „šablonu ke smazání“ uvažujme {{Infobox okresy USA}})
  2. Takto upravenou "šablonu ke smazání" uložte, i s šablonou TfD vloženou do ní,
  3. a poté tam na její stránce klikněte na vzniklé tlačítko Vytvořit diskusní podstránku, kterým otevřete k editaci novou diskusní podstránku.
    (předvyplněný název podstránky neměňte, není důvod. Bude například „Wikipedie:Diskuse o smazání/Šablona:Infobox okresy USA“)
  4. Do vytvářené diskusní podstránky vyplňte příslušné údaje,
    (zejména nakopírujete název šablony, jako odkaz v titulku nové kapitoly,
    dále argumenty pro navrhované smazání pod „Doporučená řešení“)
  5. takto dopněný zdrojový kód diskusní podstránky uložte, abyste editovanou podstránku opravdu založili.
    (s již existující "diskusní podstránkou o smazání" se už na stránce "šablony ke smazání" to tlačítko nezobrazuje, cedule TfD se změnila. Zkuste se na stránku „šablony ke smazání“ podívat znovu, přohlížečem ji znovu načtěte, refresh.)
  6. Odkaz na ni, na právě vytvořenou diskusní podstránku, pak přidejte i do seznamu aktuálních diskusí, do kapitoly Stránky navržené ke smazání.
    (WP umí pomocí lomítka i relativní odkazy, a protože se diskuse má zobrazit právě na její nad-stránce, stačí například jen {{/Šablona:Infobox okresy USA}}, tedy právě název založené podstránky.)

Použití – diskuse o smazání již existuje

V případě, že diskuse o smazání již existuje (navrhujete na smazání více šablon najednou pod hlavičkou jednoho DoSu), postupujte následovně (ilustrováno na hypotetickém příkladu):

  1. Uvažujme, že navrhujeme na smazání šablony typu {{Infobox okresy státu XYZ}}, kde XYZ je stát USA, tj. šablony {{Infobox okresy státu Alabama}}, {{Infobox okresy státu Aljaška}}, {{Infobox okresy státu Arizona}} a tak dále. Diskusi o smazání jsme již založili výše uvedeným způsobem pod názvem Wikipedie:Diskuse o smazání/Šablona:Infobox okresy státu Alabama. Nyní potřebujeme označit ostatní šablony.
  2. Otevřeme "šablonu ke smazání" (například {{Infobox okresy státu Aljaška}}) k editaci, na začátek jejího kódu vložíme
    {{subst:TfD|Šablona:Infobox okresy státu Alabama}}
    Za svislítko se vždy vkládá jméno šablony, pod jejímž názvem byla diskuse o smazání založena.
    Stránku šablony uložíme.
  3. Vidíme, že cedule s oznámením je již hotová, přičemž odkaz právě probíhající diskuse nás po kliknutí zavede na příslušnou diskusi o smazání (v našem případě Wikipedie:Diskuse o smazání/Šablona:Infobox okresy státu Alabama). Přejdeme kliknutím na tuto diskusi.
  4. Nyní je třeba ještě provést oznámení, aby diskutující věděli, že diskuse o smazání se týká více šablon zároveň. Nejlépe ihned na úvod diskusní podstránky přidáme +[[Šablona:Infobox okresy státu Aljaška]]. Takto postupně vytvoříme seznam odkazů. Další možností je místo vytváření takového seznamu odkazů slovy shrnout, jakých šablon se diskuse o smazání týká.
  5. Opakujeme postup od bodu 2 s další šablonou.

Vliv

Šablona zařazuje stránky do Kategorie:Stránky navržené ke smazání.

Souvsející šablony