Diskuse:Dopad letecké dopravy na životní prostředí: Porovnání verzí

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
(Nová stránka: Pěkný článek, líbí se mi přehledné shrnutí hlavních negativních dopadů letecké dopravy. Zaujala mne informace o emisní kalkulačce, kde se dá najít? A také by mne za...)
 
Bez shrnutí editace
 
Řádek 2: Řádek 2:


Kristýna Neubergová
Kristýna Neubergová
I mně se článek líbí, také všechny tři odkazy jsou velmi zajímavé. Jedinou nevýhodou je, že jsou jednostranné, tzn. vycházející od leteckých společností samotných. Pro získání objektivnějšího pohledu na věc by bylo dobré doplnit odkaz na zdroj vládního, mezivládního nebo nevládního charakteru, např. http://www.uneptie.org/energy/Act/tp/aviation/index.htm, o konferenci o letecké dopravě spoluorganizované Programem OSN pro životní prostředí (UNEP).
Také bych asi zvolila jiné členění. Z mého pohledu se většina textu netýká přímo společenské odpovědnosti leteckých společností, ale právě dopadů letecké dopravy na ŽP. Proto bych odstranila nápis "společenská odpovědnost", a v sekci témata vypsala jednotlivé dopady - hluk, emise CO2 a dalších škodlivin atd. Jako související odkaz bych vytvořila stránku "Společenská odpovědnost leteckých společností" a popsala v ní, že v současnosti se letecké společnosti snaží omezovat dopady svých činností na ŽP v rámci tohoto dobrovolného přístupu, a carbon offsetting bych uvedla jako hlavní příklad CSR leteckých společností v environmentální oblasti.
Jinak díky za zajímavé téma, letecká doprava a životní prostředí je téma velmi aktuální a velmi konfliktní. Některé názory tvrdí, že letecká doprava, například tím, že neplatí spotřební daně z pohonných hmot, je uměle podporovaná státy a nadnárodními organizacemi (EU), a kdyby měli zákazníci platit skutečnou cenu za letenky, rozhodně by se nerozvíjela tak rychle, jako jsme toho svědky.
Zdraví,
Eliška Ch.

Aktuální verze z 22. 4. 2008, 14:28

Pěkný článek, líbí se mi přehledné shrnutí hlavních negativních dopadů letecké dopravy. Zaujala mne informace o emisní kalkulačce, kde se dá najít? A také by mne zajímalo, co konkrétního pro životní prostředí dělají třeba České aerolinky?

Kristýna Neubergová

I mně se článek líbí, také všechny tři odkazy jsou velmi zajímavé. Jedinou nevýhodou je, že jsou jednostranné, tzn. vycházející od leteckých společností samotných. Pro získání objektivnějšího pohledu na věc by bylo dobré doplnit odkaz na zdroj vládního, mezivládního nebo nevládního charakteru, např. http://www.uneptie.org/energy/Act/tp/aviation/index.htm, o konferenci o letecké dopravě spoluorganizované Programem OSN pro životní prostředí (UNEP). Také bych asi zvolila jiné členění. Z mého pohledu se většina textu netýká přímo společenské odpovědnosti leteckých společností, ale právě dopadů letecké dopravy na ŽP. Proto bych odstranila nápis "společenská odpovědnost", a v sekci témata vypsala jednotlivé dopady - hluk, emise CO2 a dalších škodlivin atd. Jako související odkaz bych vytvořila stránku "Společenská odpovědnost leteckých společností" a popsala v ní, že v současnosti se letecké společnosti snaží omezovat dopady svých činností na ŽP v rámci tohoto dobrovolného přístupu, a carbon offsetting bych uvedla jako hlavní příklad CSR leteckých společností v environmentální oblasti. Jinak díky za zajímavé téma, letecká doprava a životní prostředí je téma velmi aktuální a velmi konfliktní. Některé názory tvrdí, že letecká doprava, například tím, že neplatí spotřební daně z pohonných hmot, je uměle podporovaná státy a nadnárodními organizacemi (EU), a kdyby měli zákazníci platit skutečnou cenu za letenky, rozhodně by se nerozvíjela tak rychle, jako jsme toho svědky.

Zdraví,

Eliška Ch.