Diskuse:Sulfurikace: Porovnání verzí

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Bez shrnutí editace
Bez shrnutí editace
 
(Není zobrazeno 9 mezilehlých verzí od 5 dalších uživatelů.)
Řádek 1: Řádek 1:
'''Připomínky skupiny D'''
'''Připomínky skupiny D'''


Po několika přečteních stále není jasné co znamená Sulfurikace. Je zde sice mnoho jistě užitečných informací, nicméně nikde není popsaný jejich vztah s heslem. Heslo je tedy nevysvětleno a čtenář o Sulfurikaci nezjistí vůbec nic. Chtělo by to tedy dovysvětlit. Definovat. Nebo prostě jen propojit se zbytkem textu. A nebo přejmenovat na "koloběh síry" :). Odkazy které nic neobsahují jsou uvedené naprosto zbytečně. Chybí tedy i aktivní odkazy v textu na zdroje, externí odkazy atd atd. K samotným zdrojům : Jsou nepřehledné, doporučuji použít tlačítko - externí odkaz [http://www.example.com Titulek odkazu], a použít hvězdičku k vytvoření odsuvek.
Po několika přečteních stále není jasné co znamená Sulfurikace. Je zde sice mnoho jistě užitečných informací, nicméně nikde není popsaný jejich vztah s heslem. Heslo je tedy nevysvětleno a čtenář o Sulfurikaci nezjistí vůbec nic. Chtělo by to tedy dovysvětlit. Definovat. Nebo prostě jen propojit se zbytkem textu. A nebo přejmenovat na "koloběh síry" :). Odkazy které nic neobsahují jsou uvedené naprosto zbytečně. Chybí tedy i aktivní odkazy v textu na zdroje, externí odkazy atd atd. K samotným zdrojům : Jsou nepřehledné, doporučuji použít tlačítko - externí odkaz [http://www.example.com Titulek odkazu], a použít hvězdičku k vytvoření odsuvek. U zdrojů též oddělit literaturu od internetu.
 
 
'''Připomíky skupiny E (B)'''
Souhlasím se skupinou D, opravdu stále nevím, co je to ta sulfurifikace. Další postřehy:
*Věta "Účastní se ho organismy, které rozkládají či naopak syntetizují různé sirné sloučeniny." mi připadá vytržená z kontextu, jakoby se na koloběhu síry podílely jen organismy (?). Taky by před touto větou měla být mezera, stejně jako před větou "Uvedený biologický koloběh síry tvoří uzavřený a ucelený cyklus."
*Věta "Přirozený obsah síry v tělech rostlin a živočichů je vlastně jednou z hlavních příčin nepřirozeného obohacování atmosféry oxidem siřičitým." bych doplnila slovem "uvolňování", jinak toiž naznačuje, že už jen samotný obsah v tělech organismů způsobuje nepřirozené obohacování atmosféry sírou.
*V textu také chybí vysvětlení, proč je depozice síry v atmosféře tak škodlivá (že by kyselý déšť?) a v souvislosti s tím by se dalo zmínit odsíření elektráren.
*Možná by se hodil i nějaký obrázek, aby si člověk nemusel tak ladit fantazii:), ale nevím, dá-li se nějaký sehnat...
 
 
'''Připomínky skupiny B (Ji):''' Vzhledem ke změně tématu doporučuji přesunout text pod heslo Koloběh síry, které už v Enviwiki je, což ostatně navrhoval i pan inženýr Dlouhý. Úplně však nechápu samotný výběr hesla, když se nachází i na Wikipedii. Pravda, není tu příliš kvalitně zpracováno, ale tím spíš bych ho rozhodně nepoužila jako zdroj. Text je vcelku pěkně rozdělený do kapitol, jen bych trochu upravila obsah kapitoly Koloběh síry - nepřijde mi zcela zřejmý. Možná by bylo dobré doplnit text nějakým názorným schematem. Také bych doplnila do textu citace, zejména bych ji ocenila u věty ''"Odhaduje se, že množství síry ze spalování fosilních paliv je dnes dokonce vyšší než přirozený únik oxidu siřičitého z činných sopek a horkých minerálních pramenů."'' Nakonec bych ještě dodala nějaké odkazy. Určitě se jich pár najde.
 
== připomínky učitelů ==
*nehodnotím - autor nezohlednil připomínky z 5.11!!!:
**snad - nebylo by vhodnější řádně rozpracovat zatím velmi krátké heslo ]]Koloběh síry]]?
**opět doplnit podstatné jméno - ČEHO sulfurikace?
*citace nejsou ve správném formátu (způsob citování elektronických zdrojů - [[Help:Citace a bibliografické údaje#Bibliografické záznamy elektronických dokumentů|bibliografické záznamy elektronických dokumentů]]; především Kodíček M., Biochemické pojmy - výkladový slovník, ISBN 80-7080-551-X. Elektronická verze 1.0 [citováno...] dostupné na www http://vydavatelstvi.vscht.cz/knihy/uid_es-002_v1/ebook.obsah.htm
--[[Uživatel:JaDlo|JaDlo]] 13. 1. 2009, 08:55 (UTC)
 
 
== pomocná ruka ==
*nechte stránku jako koloběh síry a přejmenujte ji tedy - resp. její obsah překopírujte do existující stránky
*obrázek koloběhu síry by to chtělo písemně rozvést - bodově do jednotlivých procesů
*jednotlivé kroky nemusíte zevrubně rozvádět, stačí stručná charakteristika, můžete propojit s wikipedií, pokud dané heslo existuje, či vytvořit propojení na neexistující stránku enviwiki, čímž dáte podnět k vytvoření tohoto hesla
*některá tvrzení článku přímo vybízejí k propojení s hesly enviwiki jako atmosferická depozice, acidifikace, CLRTAP, ICP waters atd.
*pozor na copyright u obrázku, v takovém případě musíte žádat autora o svolení!!!
 
--[[Uživatel:PachmanovaL|PachmanovaL]] 16. 1. 2009, 09:19 (UTC)

Aktuální verze z 16. 1. 2009, 11:53

Připomínky skupiny D

Po několika přečteních stále není jasné co znamená Sulfurikace. Je zde sice mnoho jistě užitečných informací, nicméně nikde není popsaný jejich vztah s heslem. Heslo je tedy nevysvětleno a čtenář o Sulfurikaci nezjistí vůbec nic. Chtělo by to tedy dovysvětlit. Definovat. Nebo prostě jen propojit se zbytkem textu. A nebo přejmenovat na "koloběh síry" :). Odkazy které nic neobsahují jsou uvedené naprosto zbytečně. Chybí tedy i aktivní odkazy v textu na zdroje, externí odkazy atd atd. K samotným zdrojům : Jsou nepřehledné, doporučuji použít tlačítko - externí odkaz Titulek odkazu, a použít hvězdičku k vytvoření odsuvek. U zdrojů též oddělit literaturu od internetu.


Připomíky skupiny E (B) Souhlasím se skupinou D, opravdu stále nevím, co je to ta sulfurifikace. Další postřehy:

  • Věta "Účastní se ho organismy, které rozkládají či naopak syntetizují různé sirné sloučeniny." mi připadá vytržená z kontextu, jakoby se na koloběhu síry podílely jen organismy (?). Taky by před touto větou měla být mezera, stejně jako před větou "Uvedený biologický koloběh síry tvoří uzavřený a ucelený cyklus."
  • Věta "Přirozený obsah síry v tělech rostlin a živočichů je vlastně jednou z hlavních příčin nepřirozeného obohacování atmosféry oxidem siřičitým." bych doplnila slovem "uvolňování", jinak toiž naznačuje, že už jen samotný obsah v tělech organismů způsobuje nepřirozené obohacování atmosféry sírou.
  • V textu také chybí vysvětlení, proč je depozice síry v atmosféře tak škodlivá (že by kyselý déšť?) a v souvislosti s tím by se dalo zmínit odsíření elektráren.
  • Možná by se hodil i nějaký obrázek, aby si člověk nemusel tak ladit fantazii:), ale nevím, dá-li se nějaký sehnat...


Připomínky skupiny B (Ji): Vzhledem ke změně tématu doporučuji přesunout text pod heslo Koloběh síry, které už v Enviwiki je, což ostatně navrhoval i pan inženýr Dlouhý. Úplně však nechápu samotný výběr hesla, když se nachází i na Wikipedii. Pravda, není tu příliš kvalitně zpracováno, ale tím spíš bych ho rozhodně nepoužila jako zdroj. Text je vcelku pěkně rozdělený do kapitol, jen bych trochu upravila obsah kapitoly Koloběh síry - nepřijde mi zcela zřejmý. Možná by bylo dobré doplnit text nějakým názorným schematem. Také bych doplnila do textu citace, zejména bych ji ocenila u věty "Odhaduje se, že množství síry ze spalování fosilních paliv je dnes dokonce vyšší než přirozený únik oxidu siřičitého z činných sopek a horkých minerálních pramenů." Nakonec bych ještě dodala nějaké odkazy. Určitě se jich pár najde.

připomínky učitelů[editovat zdroj]

--JaDlo 13. 1. 2009, 08:55 (UTC)


pomocná ruka[editovat zdroj]

  • nechte stránku jako koloběh síry a přejmenujte ji tedy - resp. její obsah překopírujte do existující stránky
  • obrázek koloběhu síry by to chtělo písemně rozvést - bodově do jednotlivých procesů
  • jednotlivé kroky nemusíte zevrubně rozvádět, stačí stručná charakteristika, můžete propojit s wikipedií, pokud dané heslo existuje, či vytvořit propojení na neexistující stránku enviwiki, čímž dáte podnět k vytvoření tohoto hesla
  • některá tvrzení článku přímo vybízejí k propojení s hesly enviwiki jako atmosferická depozice, acidifikace, CLRTAP, ICP waters atd.
  • pozor na copyright u obrázku, v takovém případě musíte žádat autora o svolení!!!

--PachmanovaL 16. 1. 2009, 09:19 (UTC)