Diskuse:Ekoton

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Připomínky Skupiny D
Téma je dobře vybráno a obsah tomu odpovídá, nicméně text působí neuceleně, místy vytrženě z kontextu. Pro lepší přehlednost bych doporučila rozčlenění ne jen do odstavců, ale také pomocí více nadpisů .
Literatura je zvolena dobře. Citace v textu jsou však nevhodně uvedeny přímo - v závorkách za textem. Měly by být nahrazeny pomocí odkazů na literaturu.
Chybí obrázek, na který je odkazováno ve druhém odstavci. U odstavce Dynamika ekotonů chybí citace.
Příspěvek působí neukončeně a chybí mu osobní přístup autora.

Připomínky skupiny C: Text bych trochu upravila,chybí mi tam souvislost textu. V textu jsem našla pár pravopisných chyb - např. chybí závorka,čárky...takže by to chtělo ještě aspoň jednou pořádně přečíst a doopravit. Jinak mi text příjde pochopitelný a stručný - nejsem si jistá zda splňuje požadovaný počet znaků? Možná by neškodilo dovysvětlit některé výrazy,např. otevřený a uzavřený systém. A některé části trochu více rozepsat. No a doplnit ten obrazek.

připomínky skupina A Nejprve "pravopisné chyby - tečka se píše až úplně nakonec tj. až za závorku za citacemi. "Mnoho ostrých hranic bylo v přírodě vytvořeno člověkem. (Pivnička, 1984, s.126)" tato věta by se hodila v textu výše když se píše o ostrých hranicích. U efektu bariéry chybí v textu konec závorky. Až do dynamiky ekotonů se mi zdá text velmi jasně formulovaný, odstavec dynamika ekotonů mi přide najednou příliš "odborný", především poslední odstavec bych zjednodušila. Souhlasím s tím, že obrázek chybí.

připomínky učitelů[editovat zdroj]

  • obsahově i formálně dobré, jen drobnosti:
  • začíná výborně definicemi, ovšem poslední odstavce definovány nejsou (Stupeň kontrastu , Dynamika ekotonů ) Působí nesrozumitelně
  • nadpisy formátovat jako nadpis, nikoli tučně
  • dobré zdroje a literatura

--JaDlo 13. 1. 2009, 16:44 (UTC)