Diskuse:Itai-itai

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

"Připomínky skupiny B: Jakub" Přečtl jsem si článek p. Mihajloviče a mohlo by se z něj čerpat více informací např. jak Cd působí v organismech, jaký vliv má na metabolismus. V jaké formě bylo uvolněno do prostředí. Určitě by bylo dobré i nějaký přikladz ČR, nějaky zvýšený výskyt nebo uník a co to způsobilo za škody.

Připomínky skupiny A Téma je dobře a bez chyb zpracováno. Nejsou zde odkazy - rád bych poukázal na heslo itai-itai na anglické wikipedii, kteréá by si odkaz určitě zasloužila. Jako dalšíodkaz by bylo možná internetová stránka Vesmíru s článkem pana Mihajloviče zmiňovaný v literatuře. Jsou dostupné i mapy zamořené oblasti, proto si myslím, že by nebylo špatné nějaký přidat a obzvláštnit tím text. Po přečtení angl. wikipedie si myslím, že rozšížení textu o část "vypořádání se s následky" by bylo zajímavé.


Připomínky skupiny F: Helena

Zdroje zmíněné v textu nejsou napsané podle návodu na uvádění zdrojů v enviwiki a nejsou propojeny jejich čísla v textu s následným seznamem zdrojů. V sekci témata bych čekala spíše zařazení do hierarchie Enviwiki než odkazy na českou wikipedii, kterou bych umístila spíše do Odkazů. Není zde uvedena žádná publikace jako doplňková literatura pro rozšíření povědomí o daném tématu. V textu by možná mohlo být zmíněno, jaké jsou dnes limity na obsah kadmia v potravě, ve vodě a v prostředí, aby čtenář mohl porovnat, jak obrovské tehdejší koncentrace byly. Také by mohlo být řečeno více o účincích kadmia na organismy a ekosystémy obecně, ale to myslím není problém autora hesla ITAI-ITAI ale vytvoření sekce chemické látky a následného vytvoření hesel o jednotlivých toxických kovech.


Připomínky skupiny E (P): Text je srozumitelný a čtivý, až na první větu, která se mi zdá stylisticky nesprávná. Dále by jistě šlo vyhledat ještě více informací např. z článku p. Mihajloviče, jak zde již bylo řečeno. Odkazy na wikipedii bych zařadil spíš do sekce externích odkazů než do témat, ale to je detail.