Portál:Odpovědná spotřeba

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Vítejte na portálu Odpovědná spotřeba
Repair Café

Základním principem odpovědné spotřeby by měla být zásada, že spotřebováváme pouze to, co skutečně potřebujeme. Předpokládá to, že známe důsledky svých spotřebních rozhodnutí, přebíráme svůj díl zodpovědnosti za dění věcí ve světě a nenecháváme se krátkodobými trendy a reklamou. Přednost by měla dostávat vždy kvalita před kvantitou, měli bychom se zajímat o původ věcí, které nakupujeme a jak byly vyrobeny. Dbáme na to, aby při jejich výrobě nedocházelo k porušování lidských práv a ničení vzácných přírodních oblastí.

Tento portál shromažďuje především informace, které jsou k tématu přímo na Enviwiki, ale tam, doplňuje je také informacemi z dalších zdrojů, především z české Wikipedie (kde byly některé články vytvořeny či výrazně doplněny právě pro účel tohoto portálu), z anglické Wikipedia a také z dalších zdrojů.

Odpovědné chování
Životní styl
Stencil shopping cart.jpg
AntinatalismusBariéry k proenvironmentální činnostiDemonstrativní spotřebaEkokomunityEnvironmentální hodnotová orientaceExtrémní počasí a zdravíEnvironmentální postojeEtická spotřebaKonzumerismusOmezení kalorického příjmuOpětovné použitíProměnné ovlivňující environmentální postojePrůvodce k záchraně světa pro lenochySport a pohyb v přírodě jako součást životního styluTerapie divočinouUdržitelná spotřebaUdržitelnost a štěstíUvědomělá skromnostUdržitelná módaUdržitelná spotřebaUdržitelný způsob životaUdržitelný životní stylVegetariánstvíVeganstvíVliv jedince na klimatické změny

Anglicky:

AntikonsumerismusNadměrná spotřebaKritické spotřebitelstvíEtické jídloOrganická stravaŠetrnostUvědomělý způsob života
Strategie spotřeby
Odjinud
Ekonomické principy
Technické principy
Přehledy
Pomozte
Iko4.png
Tento portál a články, které na něj navazují nejsou určitě neměnné a budeme velmi rádi, když nám pomůžete ho dále rozšiřovat a zdokonalovat, případně nás upozorníte na nedostatky, či tyto nedostatky přímo upravíte. Všechny pojmy můžete přímo editovat – stačí, když kliknete na ouško "Editovat". Můžete nás ale také kontaktovat jednoduše emailem na adresu enviwiki@czp.cuni.cz.
Informace
Logo TACR.png
Tento portál a také většina článku na Enviwiki, na které portál odkazuje vznikly v rámci projektu „Odpovědná spotřeba – podklady pro vzdělávání k udržitelnému životnímu stylu“, podpořeného v letech 2018–2021 Technologickou agenturou České republiky. Podrobnosti o projektu.


Nové a výrazně aktualizované stránky na Enviwiki, které vznikly v rámci tohoto projektu