Portál:Odpovědná spotřeba

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Vítejte na portálu Odpovědná spotřeba
Repair Café

Základním principem odpovědné spotřeby by měla být zásada, že spotřebováváme pouze to, co skutečně potřebujeme. Předpokládá to, že známe důsledky svých spotřebních rozhodnutí, přebíráme svůj díl zodpovědnosti za dění věcí ve světě a nenecháváme se krátkodobými trendy a reklamou. Přednost by měla dostávat vždy kvalita před kvantitou, měli bychom se zajímat o původ věcí, které nakupujeme a jak byly vyrobeny. Dbáme na to, aby při jejich výrobě nedocházelo k porušování lidských práv a ničení vzácných přírodních oblastí.

Tento portál shromažďuje především informace, které jsou k tématu přímo na Enviwiki, ale tam, doplňuje je také informacemi z dalších zdrojů, především z české Wikipedie (kde byly některé články vytvořeny či výrazně doplněny právě pro účel tohoto portálu), z anglické Wikipedia a také z dalších zdrojů.

článek
obrázek
památky
aktuality
osobnost
zajímavosti
přehledy
Pomozte
Iko4.png
Tento portál a články, které na něj navazují nejsou určitě neměnné a budeme velmi rádi, když nám pomůžete ho dále rozšiřovat a zdokonalovat, případně nás upozorníte na nedostatky, či tyto nedostatky přímo upravíte. Všechny pojmy můžete přímo editovat – stačí, když kliknete na ouško "Editovat". Můžete nás ale také kontaktovat jednoduše emailem na adresu enviwiki@czp.cuni.cz.
informace