Enviwiki:Enviwiki

Z Enviwiki
Verze z 19. 10. 2009, 21:45, kterou vytvořil Admin (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka: EnviWiki je specializovaná encyklopedie věnovaná problematice vzdělávání v oblasti životního prostředí a udržitelného rozvoje. Jeho zákl…)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

EnviWiki je specializovaná encyklopedie věnovaná problematice vzdělávání v oblasti životního prostředí a udržitelného rozvoje. Jeho základ byl vytvořen pracovníky Centra pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy a postupně se do projektu zapojují dalších pedagogové, studenti a zájemci o tuto problematiku.

EnviWiki je určena všem vysokoškolským pedagogům, kteří se problematikou životního prostředí zabývají, kteří se o ní zajímají, všem studentům a v neposlední řadě i ostatním zájemcům o tuto problematiku.

Enviwiki je založena na filozofii Wiki - označení webů (nebo obecněji hypertextových dokumentů), které umožňují uživatelům přidávat obsah, podobně jako v internetových diskusích, ale navíc jim také umožňují měnit stávající obsah. Více zde

I když tvůrci této encyklopedie předpokládají, že většina článků bude zveřejňována pod Licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported, můžete zde najít i články s odlišnými úpravami autorského práva, které např. nedovoluje úpravy dalšími čtenáři EnviWiki. V takových případech je u článků vždy výrazné upozornění na tuto skutečnost, případně úpravy nejsou umožněny softwarově.