Editace stránky Šablona:Redakce/dokumentace

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Varování: Nejste přihlášen(a). Pokud uložíte jakoukoli editaci, vaše IP adresa bude zveřejněna v historii této stránky. Pokud se přihlásíte nebo si vytvoříte účet, vaše editace budou připsány vašemu uživatelskému jménu a získáte i další výhody.

Editace může být zrušena. Zkontrolujte a pak potvrďte změny zobrazené níže.

Aktuální verze Váš text
Řádek 33: Řádek 33:
  
 
=== Citace ===
 
=== Citace ===
'''Citace''' jsou '''povinným údajem''', kterým označujeme, že jsou v pořádku '''citace''', '''reference''' a případně '''zdroje''' ze sekce '''Odkazy''', tj. že jsou vloženy dle citačních šablon a u referencí, pokud to jde, je využito '''<nowiki><ref name="..." /></nowiki>'''. Jen v takovém případě je správné podepsat tento parametr. Jedinou '''výjimkou''' je případ, kdy byl článek napsán některým z '''[[Enviwiki:učitelé|ověřených učitelů]]'''. V takovém případě parametr podepisujeme tak, že po vložení redakčního podpisu dopíšeme před jméno slovo '''"netřeba"''', které oddělíme čárkou.
+
'''Citace''' jsou '''povinným údajem''', kterým označujeme, že jsou v pořádku '''citace''', '''reference''' a případně '''zdroje''' ze sekce '''Odkazy''', tj. že jsou vloženy dle citačních šablon a u referencí, pokud to jde, je využito '''<nowiki><ref name="..." /></nowiki>'''. Jen v takovém případě je správné podepsat tento parametr. Jedinou '''výjimkou''' je případ, kdy byl článek napsán některým z '''[[WikiSkripta:učitelé|ověřených učitelů]]'''. V takovém případě parametr podepisujeme tak, že po vložení redakčního podpisu dopíšeme před jméno slovo '''"netřeba"''', které oddělíme čárkou.
  
 
<pre>
 
<pre>
Řádek 68: Řádek 68:
  
 
=== Pravopis ===
 
=== Pravopis ===
'''Pravopis''' podepisujeme tehdy, pokud je správný :-). Více o pravopisu se dočtete '''[[Enviwiki:Pravopisná doporučení|v nápovědě]]'''.
+
'''Pravopis''' podepisujeme tehdy, pokud je správný :-). Více o pravopisu se dočtete '''[[WikiSkripta:Pravopisná doporučení|v nápovědě]]'''.
  
 
=== Typografie ===
 
=== Typografie ===
'''Typografii''' podepisujeme tehdy, pokud je správně. :-) Nejčastější chybou je používání spojovníků místo pomlček. Více o typografii naleznete '''[[Enviwiki:Typografická doporučení|v nápovědě]]'''.
+
'''Typografii''' podepisujeme tehdy, pokud je správně. :-) Nejčastější chybou je používání spojovníků místo pomlček. Více o typografii naleznete '''[[WikiSkripta:Typografická doporučení|v nápovědě]]'''.
  
 
{{Cave|Je-li článek rozšířen či přepracován, je třeba vrátit podle okolností některé či všechny parametry ke kontrole (tj. smazat podpisy nebo jednoduše smazat starou a vložit novou redakční šablonu).}}
 
{{Cave|Je-li článek rozšířen či přepracován, je třeba vrátit podle okolností některé či všechny parametry ke kontrole (tj. smazat podpisy nebo jednoduše smazat starou a vložit novou redakční šablonu).}}

Všechny příspěvky do Enviwiki jsou zveřejňovány podle licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported (podrobnosti najdete na Enviwiki:Autorské právo). Pokud si nepřejete, aby váš text byl nemilosrdně upravován a volně šířen, pak ho do Enviwiki neukládejte.
Uložením příspěvku se zavazujete, že je vaším dílem nebo je zkopírován ze zdrojů, které nejsou chráněny autorským právem (tzv. public domain). NEVKLÁDEJTE DÍLA CHRÁNĚNÁ AUTORSKÝM PRÁVEM BEZ DOVOLENÍ!

Storno Pomoc při editování (otevře se v novém okně)
Náhled stránky s touto šablonou